Przejdź do treści
Strona główna » Ile trwa dorobienie kluczyka do samochodu?

Ile trwa dorobienie kluczyka do samochodu?

  • przez

Pytaniem często powtarzającym się wśród klientów potrzebujących dorobić klucz, jest potrzeba informacji, ile czasu trwa usługa dorobienia. Wbrew pozorom nie da się na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie.

Usługa dorobienia kluczyka we współczesnym pojeździe nie polega jedynie na docięciu grotu do wzoru zamka w stacyjce i drzwiach. Aby kluczem można było uruchomić silnik w pojeździe, należy go zaprogramować. Ze względu na zróżnicowanie modeli samochodów oraz różne systemy fabrycznych zabezpieczeń stosowanych w pojazdach, ilość czasu może wynosić od kilkunastu minut, nawet do kilku godzin.

Programowanie klucza przez złącze diagnostyczne - ile trwa?

W większości modeli samochodów kluczyki można zaprogramować odpowiednim urządzeniem programującym przez złącze diagnostyczne (OBD2). Czas potrzebny na kodowanie klucza za pomocą tej metody nie powinien przekroczyć od 30 minut do godziny.

Dorabianie kluczyka w punkcie - ile trwa?

W niektórych przypadkach zabezpieczenia nie pozwalają na zaprogramowanie kluczyka przez złącze diagnostyczne. Wówczas stosuje się inne metody, bardziej inwazyjne, polegające na zapisaniu kodu klucza bezpośrednio do pamięci sterownika w samochodzie. Do przeprowadzenia takiej operacji niezbędny jest demontaż modułu z pojazdu i dokończenie programowania 'na stole’. Czas potrzebny na wykonanie usługi może trwać do kilku godzin