Strona główna » Kodowanie kluczy keyless – Suzuki

Kodowanie kluczy keyless – Suzuki

  • by
Dorobienie kluczyka Suzuki Grand Vitara

W naszej firmie podejmujemy się kodowania większości marek dostępnych na rynku. Jedną z “niecodziennych” marek pojazdów jest japoński producent Suzuki. Samochody te są na ulicach rzadziej widziane niż topowe marki, a co za tym idzie, nie wszystkie serwisy znają się na tych systemach immobiliserów.

Jednym z przykładów może być system keyless stosowany ok lat 2008-2012. Klucze mają wygląd standardowego pilota z dwoma lub trzema przyciskami. W obudowie chowany jest awaryjny grot służący do mechanicznego otwarcia drzwi, a także do uruchomienia silnika, gdyż w plastikowej części ukryty jest kodowany transponder.

Jednym z przykładów zastosowania takiego klucza jest Suzuki Vitara klienta, u którego mieliśmy okazję pracować przy dorobieniu zapasowego pilota. Zapasowy kluczyk został zagubiony. Zakres prac obejmował dobór odpowiedniego klucza, kodowanie pilota do samochodu oraz dorobienie grotu.

Modele Suzuki z opisywanym systemem m.in:

  • Suzuki SX4
  • Suzuki Swift
  • Suzuki Vitara/Grand Vitara

Jeśli posiadasz Suzuki i potrzebujesz pomocy w zakresie dorobienia dodatkowego kluczyka, lub posiadasz inny problem z pilotem lub kluczem, skontaktuj się z nami