Strona główna » Kodowanie pilota Mazda CX-30 2020r.

Kodowanie pilota Mazda CX-30 2020r.

  • by
kodowanie kluczyka mazda cx-20

Najnowsze modele samochodów marki Mazda posiadają piloty nowego rodzaju. Pilot ma postać płaskiej, wąskiej karty z przyciskami po boku. Jest to tzw. kluczyk typu keyless, co oznacza, że do otwarcia samochodu i uruchomienia pojazdu wystarczy posiadać go przy sobie. Anteny umieszczone na zewnątrz m.in w klamkach pozwalają na otwarcie drzwi. Podobnie we wnętrzu kluczyk jest rozpoznawany, i jeśli autoryzacja przebiegnie właściwie (moduł w aucie rozpozna właściwy klucz), silnik daje się uruchomić.

Klucze tego typu są ściśle dopasowane do danego modelu pojazdu i dobierane pod nr VIN. Kodowanie musi odbyć się w specjalistycznych serwisach posiadających doświadczenie i odpowiedni sprzęt obsługujący te modele. W przypadku nieprawidłowego doboru klucza, bądź obsługi w niekwalifikowanym serwisie może dojść do problemów z rozpoznawaniem klucza oraz błędów na desce rozdzielczej (np. “keyless system malfunction”). W skrajnych przypadkach może dojść do unieruchomienia samochodu.

W naszej firmie zajmujemy się kodowaniem kluczy i pilotów do wszystkich modeli marki Mazda. Posiadamy odpowiedni sprzęt i doświadczenie w wielu modelach.

Dobrym przykładem jest klient, który zagubił ostatni klucz do swojej Mazdy CX-30, rok produkcji 202. Zamówiliśmy oryginalne klucze dobrane pod numer VIN oraz zakodowaliśmy zgodnie z procedurą serwisową. Klucze zagubione usunęliśmy ze sterownika. Całą usługę wykonaliśmy mobilnie, co dodatkowo oszczędziło czas i koszty ewentualnego holowania samochodu do serwisu

Modele Mazdy z nowym rodzajem kluczy:

  • Mazda 3
  • Mazda 6
  • Mazda CX-30
  • Mazda MX-30

Wybrane usługi kodowania kluczy do samochodów Mazda:

Jeśli masz problem z pilotem do auta lub potrzebujesz dodatkowego kluczyka do swojego samochodu, skontaktuj się z nami