Strona główna » Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie – co zrobić?

Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie – co zrobić?

  • by
Awaryjne otwieranie samochodów

Każdego użytkownikowi samochodu może zdarzyć się zatrzaśnięcie kluczyków w pojeździe. Jest to sytuacja niecodzienna i niespodziewana, a gdy do niej dojdzie, nie zawsze wiemy jak się zachować.

Warto poznać przyczyny i możliwości awaryjnego otwarcia pojazdu.

Jak może dojść do zatrzaśnięcia kluczy w aucie?

Zamki we współczesnych samochodach są tak skonstruowane, aby zminimalizować ryzyko zatrzaśnięcia. Jednak mimo to w niektórych sytuacjach może dojść do zamknięcia drzwi bez możliwości och otwarcia. Jedną z takich sytuacji może być niesprawność któregoś z zabezpieczeń, bądź rozładowana bateria. W efekcie możemy zostawić kluczyk w stacyjce, oddalić się od auta, a samochód zamknie się samoistnie. Kolejnym przypadkiem może być przypadkowe pozostawienie kluczy w komorze bagażnika, podczas gdy pozostałe drzwi będą zamknięte. Niektóre piloty samochodowe posiadają możliwość otwarcia jedynie tylnej klapy.

Jak otworzyć samochód, gdy drzwi są zatrzaśnięte?

Awaryjnie otwieranie samochodów

Zdecydowanie najlepszym sposobem na otwarcie samochodu w przypadku zatrzaśnięcia jest korzystanie z pomocy specjalisty. Zamki w samochodach są skonstruowane w sposób uniemożliwiający ich otwarcie z zewnątrz – mają tak zwane podwójne ryglowanie.

Jest to zabezpieczenie przed dostępem przez wybicie szyby. Próby otwarcia bez specjalistycznego doświadczenia i znajomości konstrukcji mechanizmów otwierania mogą skończyć się niepowodzeniem, a także uszkodzeniami mechanicznymi.

Specjalista ma do dyspozycji m.in odpowiedni sprzęt dla danego typu zamka i modelu pojazdu. Posiada także doświadczenie pozwalające mu w sposób szybki i bezinwazyjny otworzyć samochód. Dobra firma będąca pogotowiem zamkowym świadcząca usługi awaryjnego otwierania może wymagać przedstawienia dowodu własności samochodu. Może to okazać się konieczne dla weryfikacji właściciela i uniknięcia próby kradzieży.

Ile kosztuje awaryjne otwarcie samochodu?

Koszt otwarcia jest zależny od wielu czynników. Między innymi zróżnicowany od terminu wykonania usługi, rodzaju zamka i modelu pojazdu. Ceny otwarcia pojazdów mogą wynosić od 200-600zł